STOR SİNEKLİK

Stor sineklik, aşağı ve yukarı doğru bir yay sistem ile çalışan ve pimapen pencerelerin dış kısmına uygulanabilen bir sistemdir. Birçok farklı alanlarda uygulanabilir ve istenilen renklerde üretilebilmektedir.
  • Sineklik
  • Sineklikçi
  • Sineklik Fiyat
  • Sineklik Fiyatları

Stor Sineklik Sistemlerin Üretimi Durdurulmuştur.

Stor sineklik sistemleri, günümüzde çok rağbet görülen bir olmaktan çıkmıştır. Artık yerini plise denilen yana doğru veya yukarı doğru katlanan pileli sinekler almıştır. Bu sebepten ötürü stor sineklik sistemlerinin üretimi durdurulmuştur.

Neden Stor Sineklik Üretilmiyor.

Stor sineklikler, üretildiği dönem itibari ile en çok ilgi duyulan sistemlerden biriydi. Ama stor sinekliklerin dezavantajları tespit edilmeye başlandıkça, alternatif olabilecek ve stor sinekliklerde yaşanan sıkıntıları yaşanmaması için plise sineklikler üretilmeye başlandı. Stor sineklikler ismi gibi stor perdelere benzer, tek farkı perdeyi kaldırmak için zincir kullanırken, stor sineklikte kendiliğinden yukarı kalkması için yay sistemi kullanılır. Yukarısında bulunan kutu içine sarılarak toplanır. Yukarı çıkışları sert olmasından ve yayın zaman içinde gerginliğini kaybetmesinden ötürü sistem çabuk bozulmaktadır. Kısa bir ömre sahip olması ve fiyat olarak normal sineklik sistemlerinde pahalıya gelmesinden ötürü kullanıcılar tarafından birçok şikayet almış bir ürün olması nedeni ile üretimi durdurulmuştur. Stor sineklik sistemleri yerine kullanımı kolay ve ekonomik olan plise sineklikler yerini almıştır.

Bir diğer problemi temizliğidir. Stor sineklikler diğer sineklik sistemleri gibi temizlenemez. Üst kutu kısmına biriken toz ve pislikleri temizlemek mümkün değildir. Bu durum kutu içinde ve dolaylı olarak sarılan tülün üstünde ciddi miktarda, bakteri ve mikropların birikmesine, insan sağlığını özellikle çocuklu evlerde bebek ve çocukların sağlını ciddi anlamda tehdit etmektedir.

Sineklik Resimleri

Stor Sineklik Sistemlerinin Ömrü Ne Kadardır?

Stor sineklikler kullanmanıza bağlı olarak ömrü 1 ile 2 senedir.